Всеки в даден момент от живота си е изпитвал чувство

...
Всеки в даден момент от живота си е изпитвал чувство
Коментари Харесай

Как да разпознаем, че страдаме от хроничен стрес

Всеки в даден миг от живота си е изпитвал възприятие на стрес . Било поради противен случай, значим изпит или работна среща.
 Кожа, безпокойствие и по какъв начин стресът въздейства върху най-големия орган в тялото
Как стресът се отразява на кожата ни

Най-важното е да осезаем признаците задоволително рано

Това е нещо напълно обикновено , а от време на време даже и належащо . Защото мощно стресиращото събитие задейства симпатиковият дял на вегетативната нервна система, вследствие на което се отделят импулси, които активизират организма - посредством ускорение на сърдечната периодичност и повишение на кръвното налягане. Това оказва помощ на човек да се оправи с компликация или евентуална опасност.

Хроничният стрес обаче е нещо друго . Според експертите, за разлика от острия стрес, който е реакция на съответно събитие, хроничният стрес е непрекъснато чувство за напън или претоварване за дълъг интервал от време. И в случай че компликациите са непрекъснати, се стига до миг, в който организмът изчерпва опциите си за " опозиция ".
 Снимка 615676

Това постоянно води за чувство на безизходност и може да има съществени последствия за психическото и физическо здраве.

Причините за хроничния стрес могат да бъдат сложни, само че има някои типични фактори . Като да вземем за пример токсично работно място или пък сложна учебна среда . В такива случаи може да има дискриминация или тормоз. Други фактори са проблематичните връзки сред брачните сътрудници , израстване в беднотия или излагането на физическо заболяване или контузия .
 Снимка 615678

Хората реагират на хроничния стрес по разнообразни способи, само че въпреки всичко има някои общи признаци като болежка в мускулите, главоболие, стисната челюст и скърцане със зъби, бодърствуване, отмалялост и разтревожен корем. Както и забравяне и/или проблеми с концентрацията. Стресът се демонстрира както в мозъка, по този начин и в тялото и илюстрира връзката сред двете, прецизират от.

Хроничният стрес може да промени даже структурата на мозъка . демонстрира, че високите равнища на хормоните на напрежението могат да свият елементи от мозъка, отговарящи за паметта, страстите и вземането на решения. Според  положението може да докара до хипертония, сърдечни болести, затлъстяване и метаболитен синдром, диабет вид II и артрит.
 Медитацията, упражненията и кое е по-полезно за психологичното ни здраве
Спорт или медитация - с какво да борим напрежението

Най-оптималният вид

Затова е добре човек да се вслушва в тялото си . И даже самичък да се пробва да подхваща дейности, които биха му помогнали да минимализира възприятието на непрекъснат стрес. Колкото и да е мъчно от време на време, добре е да се опитаме да намерим време за себе си и да вършим неща, които ни харесват. Важно е и да променим рутината, съня и храненето. Или да беседваме с терапевт, който би могъл също да ни помогне в тази сложна борба.
Източник: lifestyle.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР