Войната в Украйна и на футболния терен. Украинският полузащитник Руслан

...

Снимката, която обиколи света: Украински футболист с тениска Без война в Украйна на терена

Войната в Украйна и на футболния терен. Украинският полузащитник Руслан Малиновски сподели на света обръщение за мир, което обиколи света. Играчът на италианския тим Аталанта подвигна тениската си, под която пишеше "Без война в Украйна ".
Това се случи откакто Малиновски означи гол в мача от Лига Европа против Олимпиакос в четвъртък.
Футболистът подвигна игралната си фланелка, с цел да покаже посланието си, откакто вкара първия от двата си гола в 67-ата минута за успеха на своя тим с 3:0.
Испанският арбитър Карлос дел Серо Гранде не наказа Малиновски с жълт картон за дейностите му. Играчът обаче бе бурно подсилен от съотборниците си с обятия.
Преди мача Малиновски написа в профила си в Twitter: "Украйна е атакувана тъкмо СЕГА. Моля, разпространявайте информацията и се молете за нашата страна! "

Източник: skandal.bg