Волейболният шампион на Италия Сър Сейфти Конад (Перуджа) се доближи

...

Перуджа на победа от финал в Италия след обрат срещу Модена

Волейболният първенец на Италия Сър Сейфти Конад (Перуджа) се приближи единствено на победа до нов край в локалната Суперлига. Играчите на Лоренцо Бернарди се постановиха вкъщи над Азимут Лео Шуус (Модена) с 3:1 (21:25, 25:17, 27:25, 25:22) в среща №3 от полуфиналната серия посред им, играна довечера пред близо 4000 фенове в зала " Пала Бартон ".

По този метод " алените дяволи " поведоха в плейофната серия с 2-1 победи и са единствено на триумф от финала. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртият и може би решителен конфликт сред двата отбора е в четвъртък (25 април) от 17,00 часа българско време в зала " Пала Панини " в Модена.

Още самото начало на първия гейм на мача оправда упованията си за стойностен и равносилен дуел, като нито един от двата тима нямаше 2 точки преимущество до 13:12, когато кубинската звезда Вилфредо Леон прати топката в навън. Последвалият ас на американския разпределител Мика Кристенсън наклони везните към Модена, само че положителната игра през центъра на сръбския национал Марко Подрасчанин понижи пасива на 1 точка. Мощна офанзива на Иван Зайцев и сполучлив троен блок против Александър Атанасийевич затвориха първата част при 25:21 в интерес на играчите на Хулио Веласко. Във втората част домакините от Перуджа още през цялото време натрупаха удобен задатък. Два аса на Атанасийевич, дадоха преимущество от 3 точки на първенците. Сръбският ас продължи с мощните си набези, като направи разликата цели 6 точки. Раздвижване в играта на Иван Зайцев съкрати дистанцията до две точки при 15:17, само че неточности на поляка Бартош Беднож и мощната обсада на Перуджа затвориха частта при 25:21.

Гостите от Модена се възползваха от грешките на първенците на старта на третия гейм, с което задатъкът им бързо стигна до 8 точки при 12:4. Асове на Марко Подрасчанин, Александър Атанасийевич и Вилфредо Леон направиха разликата едвам две точки при 23:21. Бартош Беднож се поддаде на напрежението и понижи на 22:23, а при получения геймбол Иван Зайцев прати топката в мрежата, давайки очаквания на първенците при 24:24. Напрежението натежа на Модена, които изгубиха безусловно " извоюван " гейм след 25:27. В четвъртата част домакините от Перуджа бързо прекършиха съперника си, повеждайки със 7:2. Отпускане в редиците на " алените дяволи " понижи разликата, само че в последна сметка първенците от Перуджа се поздравиха с успеха след 25:22 и 3:1.

Най-резултатен за Перуджа беше Вилфредо Леон със своите 24 точки (3 аса, 60% успеваемост в офанзива и 37% положително посрещане) за победа.

Силен мач направи и Александър Атанасийевич, който добави 19 точки (3 аса и 53% успеваемост в атака) за триумфа и бе разгласен за най-полезен състезател (MVP) на мача.

За Модена Бартош Беднож завърши със 17 точки (1 блок, 59% успеваемост в офанзива и 58% положително посрещане), а Иван Зайцев се регистрира с 14 точки (2 блока и 48% успеваемост в атака), само че и това не оказа помощ за победа.

СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) - АЗИМУТ ЛЕО ШУУС (МОДЕНА) 3:1 (21:25, 25:17, 27:25, 25:22)
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 3, Александър Атанасийевич 19, Вилфредо Леон 24, Филипо Ланца 6, Марко Подрасчанин 11, Фабио Ричи 6 - Масимо Колачи-либеро (Алесандро Пичинели, Никола Хоуг, Джона Сейф, Александър Бергер)
Старши треньор: ЛОРЕНЦО БЕРНАРДИ
МОДЕНА: Мика Кристенсън 2, Иван Зайцев 14, Бартош Беднож 17, Тине Урнаут 9, Даниеле Мацоне 2, Максуъл Холт 8 - Салваторе Росини-либеро (Кевин Тили 1, Симоне Анцани, Денис Калиберда 2)
Старши треньор: ХУЛИО ВЕЛАСКО.