Волейболистките на ДКС Варна записаха първа трудна победа в женската

...

ДКС Варна измъкна драматична първа победа след драма с ЦСКА

Волейболистките на ДКС Варна записаха първа сложна победа в женската Демакс лига. Състезателките на Ставри Димитров се постановиха трагично като домакини над ЦСКА с 3:2 (23:25, 26:24, 18:25, 25:22, 16:14) в мач от 7-ия кръг, траял повече от два часа.

Варненки са 7-и във краткотрайно класиране с 2 точки след 1 победа и 3 загуби, а " алените " са на 2-о място с 10 точки след 3 победи и 2 загуби. Следващите срещи на двата отбора са още на следващия ден (20 януари). ДКС ще играе против Локомотив 1929 Нидо, а ЦСКА се изправя против Перун.

Срещата стартира равностойно, след което домакините от ДКС имаха превес доникъде на първия гейм. Тогава бе повратният миг, в който ЦСКА обърна резултата и съумя да задържи противника на отдалеченост до крайното 25:23. С ударна разлика стартираха девойките от ДКС във втората част. На моменти " алените " наваксваха и се " залепваха " безусловно за варненския отбор. Лидерството се разменяше, като армейките даже имаше един геймбол, обаче ДКС измъкна частта след 26:24.

По подобен метод протече и началото на третия гейм. Домакините от ДКС не съумяха да удържат темпото и разрешиха ЦСКА да поеме самодейността. Играта продължи на амплитуди, само че в последна сметка волейболистките на Юлия Иванова взеха гейма с безапелационното 25:18. Двата тима демонстрираха равностойна игра и в четвъртата част, като преднината остана нежна, само че задоволителна за триумф на варненки и срещата да влезе в тайбрек. Там превъзходството на " алените " бе очевидно, само че позволиха съмнение и това им коства успеха. ДКС се поздрави с триумфа след измъчено 16:14 за крайното 3:2.

ДКС (ВАРНА) - ЦСКА 3:2 (23:25, 26:24, 18:25, 25:22, 16:14)
ДКС: Олена Елкина, Ивета Станчулова, Елизавета Ивакина, Бояна Андреева, Веселина Коцева, Светослава Ганчева - Рени Георгиева-либеро (Красимира Радева)
Старши треньор: СТАВРИ ДИМИТРОВ
ЦСКА: Александра Костадинова, Ивана Ефремова, Виктория Димитрова, Дария Иванова, Александра Съйкова, Моника Тодорова - Михаела Михайлова-либеро (Кристина Донкова, Благовеста Миланова, Никол Нягин)
Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА.