Волейболистите от националния отбор на Италия победиха снощи Словения с

...

Фефе Де Джорджи на прага на уникално постижение

Волейболистите от националния тим на Италия победиха нощес Словения с 3:0 (25-21, 25-22, 25-21) във втория полуфинал на Световно състезание.

Така “адзурите ” се класираха на финала на Мондиал 2022, в който довечера от 22,00 часа ще срещнат домакините от Полша, които отстраниха Бразилия след триумф с 3:2 гейма.

Това ще е първи мач за трофея на “Скуадра адзура " от 24 години, когато съставът завоюва третата си поредна купа на планетата (1990, 1994 и 1998 г.).
 Полша и Италия излизат в спор за историческа четвърта международна купа в Катовице Полша и Италия излизат в спор за историческа четвърта международна купа в Катовице
Сега тимът на Фердинандо Де Джорджи е на крачка от нов трофей, а и от това да спре колелото на историята.
 Италия на край на Световното след 24 години пауза Италия на край на Световното след 24 години пауза
Де Джорджи бе разпределител на оня отбор, който завоюва трите следващи международни трофеи през 90-те години на предишния век. Сега има късмет да влезе в храма на волейболното величие. Но може да стане жертва на историческите прищевки на ориста, тъй като поляците търсят също трета международна купа подред.

СНИМКИ: volleyballworld.com