Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) взеха реванш за загубения финал

...

Нефтохимик взе реванш срещу Хебър в Суперлигата

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) взеха реванш за изгубения край за Купата на България против Хебър (Пазарджик). Възпитаниците на треньора Николай Желязков се постановиха у дома над " тигрите " от Пазарджик с 3:1 (25:17, 22:25, 25:16, 25:23) в едно от дербитата на 16-ия кръг в Суперлигата, играно довечера в цялостната зала " Младост " в Бургас.

Въпреки провалянето, Хебър остава отпред във краткотрайното класиране с 14 победи, 2 загуби и 38 точки. Шампионите от Бургас пък са 4-и с 10 победи, 5 загуби и 29 точки, само че и мач по-малко. В междинния 17-и кръг на шампионата пазарджаклии ще са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница), до момента в който Нефтохимик ще гостува на Черно море (Варна). Срещите са в сряда (13 февруари).

Хубавата вест за Нефтохимик беше, че центърът Теодор Тодоров се завърна в главния състав след травма. В началото на първия гейм първенците от Бургас разклатиха посрещането на Хебър и дръпнаха с 8:2. Блокадата на бургазлии работеше сполучливо, а грешките на гостите от Пазарджик зачестиха, както на сервис, по този начин и в офанзива. Така се стигна до разумното 25:17 и 1:0. за Нефтохимик.

Втората част бе извънредно забавна, оспорвана и изпълнена с обрати. Домакините от Нефтохимик поведоха с 4:0, само че Хебър съумя да изравни при 8:8. В средата на гейма при хубава серия от сервис на Стойко Ненчев " тигрите " се откъсна с 4 точки - 17:13. Бургазлии доста бързо стигнаха до ново тъждество при 17:17. Започна надхитряне и игра точка за точка. В последна сметка Хебър завоюва гейма с 25:22 след ас на Стойко Ненчев, след който последва доста бурна реакция от страна на разпределителя и капитан на Нефтохимик Георги Братоев. Независимо от това, първенците направляваха изцяло събитията на полето в третия гейм, още веднъж затрудниха оптимално Хебър със сервис, като и блокадата също бе на равнище, до момента в който пазарджаклии още веднъж направиха доста неточности. Така Нефтохимик бързо завоюва гейма с безапелационното 25:16 и поведе с 2:1.

В четвъртата част в игра за Хебър влезе Спас Байрев на мястото на канадския национал Брадли Гънтър. Но и той не оказа помощ на отбора. Домакините от Нефтохимик продължиха положителната си игра и взеха задатък от 16:9. Постепенно Хебър се приближи единствено на точка при 23:22, само че за повече нямаше сили - 25:23 и 3:1 за Нефтохимик. По този метод Хебър не съумя да зарадва треньора си Атанас Петров, който през днешния ден има рожден ден.

Над всички за Нефтохимик бе Николай Учиков със страхотните 25 точки (1 блок, 2 аса и 56% успеваемост в атака) за успеха. За Хебър Венцислав Рагин (4 блока, 2 аса и 69% успеваемост в атака) и Брадли Гънтър (1 блок, 1 ас и 38% успеваемост в атака) осъществиха 15 и 14 точки, само че и това не оказа помощ за триумф.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:1 (25:17, 22:25, 25:16, 25:23)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 3, Николай Учиков 25, Георги Петров 10, Ален Джорджевич 9, Теодор Тодоров 8, Николай Къртев 6 - Теодор Салпаров-либеро (Стоян Самунев, Мартин Иванов-либеро)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ХЕБЪР: Иван Станев 1, Брадли Гънтър 14, Мартин Симеонов 8, Александър Ляфтов 11, Венцислав Рагин 15, Стойко Ненчев 9 - Петър Каракашев-либеро (Георги Чалъков, Илиян Божков, Михаил Никкел, Светослав Станков, Спас Байрев 2, Александър Симеонов 1)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.