Вместо да продължи да преследва Барселона и Реал Мадрид, отборът

...

Севиля остави Барса и Реал М да се борят за титлата

Вместо да продължи да преследва Барселона и Реал Мадрид, тимът на Севиля падна с една позиция в класирането в Примера и към този момент е четвърти за сметка на Хетафе. Това стана факт, откакто отборът стигна единствено до 1:1 при семейството си на Алавес.

Гостите се показват неубедително от началото на сезона, само че довечера се защитаваха доста добре и дори поведоха в резултата. Това се случи в 70-ата минута, когато прецизен беше Хоселу.

Севилци изравниха в 77-ата, когато Лукас Окампос вкара углавен удар.

74.2% - @SevillaFC_ENG's possession figure of 74.2 today vs Alaves is their most recorded in #LaLiga this season, their third in the competition since at least 2005/2006 season (their record was just Alavés in October 2016 - 75.2%). Sterile#SevillaAlaves #LaLigaSantander pic.twitter.com/rTznY2YVrK
— OptaJose (@OptaJose) February 2, 2020
До края защитата на Алавес не се огъна и отборът справедливо си потегли с точка.

Дебют за домакините записа Сусо, който преди дни беше взет от Милан. Той се появи като промяна и изкара към 40 минути.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 22 кръг, неделя 2 февруари  Севиля 1:1краен резулат  Алавес