Вивиан Миедема и Стефани ван дер Грахт се разписаха през

...

Холандия се справи с Италия на четвъртфиналите на Световното по футбол за жени

Вивиан Миедема и Стефани ван дер Грахт се разписаха през второто полувреме и Холандия победи с 2:0 Италия в мач от четвъртфиналите на Световното състезание по футбол за дами.

DUTCH DELIGHT!

The Netherlands blank Italy and advance to their first-ever #FIFAWWC semifinals. pic.twitter.com/eQI9twNtmg
— FOX Soccer (@FOXSoccer) June 29, 2019
Холандките, които се класираха за топ 4 на шампионата за първи път в историята, ще срещнат спечелилия от мача сред Германия и Швеция.

Италия имаше по-добри положения през първото полувреме, само че европейските шампионки изравниха играта през втората част. Те вкараха и двата си гола с глава след центрирания от пряксвободен удар на Шерида Спице и се класираха на полуфинал. Шампионките от Съединени американски щати ще играят с Англия в другия полуфинал.