Виляреал победи с 2:1 като гост Жирона в мач от

...

Бакамбу над всички в Жирона, донесе успех за Виляреал

Виляреал победи с 2:1 като посетител Жирона в мач от 8-ия кръг на испанската Примера дивисион.

„ Жълтата подводница “ сподели, че щом има нападател като Седрик Бакамбу, всичко е допустимо. Тъмнокожият стреле небрежно донесе два гола преднина за своя тим. Той се разписа в 9-ата и 20-ата минута. В 40-ата минута Кристиан Стуани върна един гол за Жирона, само че като цяло първата част бе по-добра за Виляреал.

След почивката обаче нещата се трансформираха и към този момент каталунският отбор бе по-активният на терена. В последна сметка обаче Жирона не съумя да стигне даже до точката в мача, загуби го с 1:2 и още един път сподели, че игрово печели благосклонности, само че не съумява да да взима точки. Засега новакът е на 17-о място с 6 точки, до момента в който Виляреал е осми с 13.

източник: БГНЕС