Виляреал и Ювентус завършиха наравно 1:1 в първи осминафинален мач

...

Виляреал и Ювентус оставиха развръзката за Торино, Влахович с впечатляващ дебют в ШЛ

Виляреал и Ювентус приключиха наедно 1:1 в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Душан Влахович направи запаметяващ се дебют в шампионата, откакто откри резултата на „ Ла Серамика” от съблекалнята. В 66-ата минута Даниел Парехо се възползва от неточност в защитата на гостите и изравни резултата.

Двата отбора изиграха равносилен дуел, в който имаха по още няколко положителни благоприятни условия за попадение. Влахович пропусна на два пъти да се разпише най-малко още един път, като с пропуск се отличи и звездата на „ жълтата подводница” Арно Данжума.

Двубоят стартира с гол от съблекалните на дебютиращия в Шампионската лига Душан Влахович. Сърбинът получи извеждащ пас от Локатели, овладя топката на гърди и с удар в далечния ъгъл матира Херонимо Рули за 0:1.

В 13-ата минута Виляреал беше покрай изравнителен гол. Морено и Педраса комбинираха отляво, като последният нахлу в наказателното поле и откри Ло Селсо. Аржентинецът насочи удар от сложна позиция, като топката срещна горната греда. Три минути по-късно домакините още веднъж можеше да се разпишат. Капу проби през центъра и подаде към Чуквуезе отдясно. Нигериецът навлезе в наказателното поле и пусна към Данжума, който насочи удар с пета, само че Шчесни съумя да показва добър инстикт и избави.

В 20-ата минута Фойт опита удар от далечна отдалеченост, който не се получи и топката мина около вратата. Пет минути по-късно Влахович овладя топката в наказателното поле след пас на Де Шилио, след което подаде към Локатели. Халфът насочи удар от към 12 метра, само че неопределено. В 33-ата минута "бианконерите' проведоха добра офанзива, при която МакКени откри Мората в наказателното поле, само че ударът на нападателя мина високо над вратата.

Втората част стартира с добра опция пред Юве. Маккени проби през центъра и откри Мората, който опита удар от воле, само че около вратата. В 57-ата минута Морено приключи добра офанзива на домакините, само че от междинна отдалеченост не съумя да затрудни Шчесни. След час игра Парехо не откри очертанията на вратата от към 25 метра.

"Жълтата подводница " изравни в 66-ата минута. Защитата на "старата госпожа " "заспа " и остави безусловно непокрит Дани Парехо. Халфът бе открит с превъзходен пас от Етиен Капу и останал самичък против Шчесни нямаше по какъв начин да сбърка за 1:1.

В 84-ата минута пред Душан Влахович се откри добра опция за ново попадение. Сърбинът получи топката в наказателното поле от Мората, обърна се и насочи подъл удар в очертанията на вратата, само че Рули съумя да се оправи.

Реваншът в Торино е на 16 март.

Виляреал - Ювентус 1:1

0:1 Душан Влахович (1)

1:1 Дани Парехо (66)

Виляреал: 13. Рули, 3. Раул Албиол, 4. Пау Торес, 5. Парехо, 6. Капу, 8. Фойт, 11. Чуквуезе (90 - 21. Пино), 15. Данжума (90 - 16. Диа), 17. Ло Селсо, 18. А. Морено (78 - 14. Тригерос), 24. Педраса (78 - 12. Еступинан)

Ювентус: 1. Шчесни, 2. Де Шилио (87 - 17. Пелегрини), 4. Де Лихт, 6. Данило, 7. Влахович, 9. Мората, 11. Куадрадо, 13. Алекс Сандро (46 - 19. Бонучи), 14. Маккени (81 - 28. Закария), 25. Рабио, 27. Локатели (71 - 5. Артур)