Вихрен (Сандански)победиСливнишки геройкато гост с 2:1 в среща от 23-тия

...

Вихрен се добра до труден успех при гостуването си на Сливнишки герой

Вихрен (Сандански)победиСливнишки геройкато посетител с 2:1 в среща от 23-тия кръг на ЮгозападнатаТрета лига. Флавио Карвальо откри резултата в 28-мата минута, а Тамги Лоншел (65) удвои през второто полувреме. Н

иколай Маринов върна едно попадение от дузпа в 85-ата минута, само че то се оказа незадоволително.

Двубоят бе излъчен онлайн поSportal.bg.

Шампионатът навлезе във втората си фаза, където първите 5 тима от група " А " и " Б " оформиха група с 10 отбора, които ще се борят за промоция във Втора лига.

Мачът стартира равностойно, като липсваха рискови положения пред двете порти в първия четвърт час игра. В 19-ата минута Кристиян Христов получи топката на десния фланг, добре си я пое във вътрешността и с мощен удар разтресе горната греда. Малко по-късно домакините проведоха добра офанзива, а Марио Петков се озова на отлична стрелкова позиция, само че не съумя да затрудни противниковия пазач. В 28-мата минута Вихрен излезе напред в резултата.

Флавио Карвальо се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Сливнишки воин и със мощен изстрел под гредата направи Янко Димитров беззащитен - 0:1. Към края на полувремето гостите от Сандански имаха добра опция да удвоят преднината си, само че удар от фал профуча на сантиметри от задачата.

Малко по-късно вратарят на Героя прояви страховит инстикт, отразявайки изстрел на Томи Костадинов от непосредствена непосредственост. В първите секунди след почивката домакините изявиха съществени искания за дузпа, откакто техен футболист падна на земята след прикосновение с Тамги Лоншел, само че арбитърът бе безапелационен, че няма съображение да уточни бялата точка.

Постепенно футболистите на Румен Стоянов заиграха по-агресивно в търсене на изравнително попадение, само че мъчно доближиха до нещо по-интересно пред вратата на Вихрен.

Вместо това, отборът от Сандански осъществя втори гол. Тамги Лоншел засече центриране от корнер и с глава удвои преднината на своя тим. 5 минути преди края на постоянното време Лоншел фаулира Йордан Тодоров в наказателното поле и домакините получиха опция да изпълнят дузпа. Николай Маринов застана зад топката и невъзмутимо понижи резултата.

Източник: struma.com