Вихрен Сандански победи с 3:1 след изпълнение на дузпи Септември

...

Вихрен би Септември за Купата, млад вратар спаси цели 4 дузпи

Вихрен Сандански победи с 3:1 след осъществяване на дузпи Септември в Симитли в среща от шампионата за SESAME Купа на България. В постоянното време резултатът бе еднакъв - 1:1.Така отборът от Сандански ще съставлява Пиринския край от квотата на аматьорския футбол за Купата.

В воин на мача се трансформира младият вратар на Вихрен Боян Загорски,който избави цели 4 дузпи. Той парира ударите от бялата точка на Анатоли Лулейски, Димитър Митев и Боби Сандев. Главият арбитър Благой Манов подреди да бъде пребита дузпата на Сандев,но още веднъж Загорски парира удара му. Петко Петков единствен от Вихрен пък пропусна дузпа, откакто нацели напречната греда.

Голмайсторът обаче откри резултата в 47-та минута след прецизен удар от границата на наказателното поле с левия крайници. В 52-та минута Лазар Еринин с глава от близко изравни. До края на срещата и двата тима имаха своите шансове, като при опит за центриране Влади Златинов откри гредата зад Загорски.

Срещата бе доста атрактивна, игра се на осветяване пред повече от 500 фенове. Сред тях бяха финасовият покровител на Вихрен Коко Динев, кметът на Сандански Атанас Стоянов и доста футболни хора - Димитър Атанасовски, Радослав Бачев, Красимир Трайков, Антон Бачев, Христо Златинов и доста други.

А за Вихрен играха като титуляри татко и наследник. Неостаряващият Йорадн Минев и Алекс. А до предходната година част от тима бе и чичото Веселин Минев.