Вердер (Бремен) записа пето поредно равенство в Бундеслигата и е

...

Вердер загуби точки по най-наивния начин

Вердер (Бремен) записа пето следващо тъждество в Бундеслигата и е надалеч обратно в класирането. Този път отборът завъртя 2:2 с Фрайбург на “Везерщадион”, само че би трябвало да се срами от случилото се. “Зелените” насочиха 20 изстрела, от които 10 в очертанията на вратата, само че позволиха два гола след безобразни неточности.

Милот Рашица изведе домакините напред в 9-ата минута, а малко по-късно ВАР анулира изравнителен гол на Фрайбург.

В 28-ата минута стражът на Вердер Иржи Павленка подари топката на Нилс Петерсен и той се възползва, с цел да вкара за 1:1.

Бремен си върна преднината в 59-ата, когато присъединилият се в предни позиции бранител Теодор Гебре Селасие осъществя с глава - 2:1.

В 87-ата Вердер даже получи числено преимущество, защото Яник Хаберер от състава на противника беше отхвърлен за втори жълт картон.

Това обаче не беше всичко, тъй като в 3-ата минута на добавеното време забравеният на далечната греда Петерсен засече в мрежата за 2:2 след статично осъществяване.

#SVWSCF 2:2
Der Moment, der den Punkt brachte pic.twitter.com/SR6FjVdg6j
— SC Freiburg (@scfreiburg) November 2, 2019
Фрайбург се изравни по точки с Байерн и заема пета позиция. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА