Великобритания стана първият полуфиналист на европейското първенство по баскетбол за

...

Великобритания е първият четвъртфиналист на Евробаскет 2019

Великобритания стана първият полуфиналист на европейското състезание по баскетбол за дами, което се организира в Латвия и Сърбия. В четвъртфинална среща, играна в Белград, британките се постановиха с 62:59 (15:13, 17:9, 16:16, 14:21) над Унгария.

Баскетболистките от Албиона изиграха чудесно първо полувреме, в което позволиха едвам 22 точки и след 20 минути игра имаха преднина от 10. В третата четвърт баскетболистките на Чема Бусета задържаха задатъка си и макар опита за поврат на унгарките, до подобен не се стигна.

Тройка на Агнес Щудер докара резултата до 59:60 45 секунди преди края, а гардът на унгарките имаше късмет и да изравни със сирената, само че пропусна. Най-резултатна за победителките от Англия бе Теми Фагбенле с цели 29 точки, а 8 добави Джорджия Джоунс. За унгарките Ивон Търнър осъществя 11 точки, а с по 10 приключиха Щудер и Кристина Раксани. В полуфинали Англия ще играе с спечелилия от четвъртфинала сред Франция и Белгия.