Валенсия и Райо Валекано се класираха за 1/2-финалите на турнира

...

Валенсия и Райо Валекано на 1/2-финал за Купата на Краля

Валенсия и Райо Валекано се класираха за 1/2-финалите на шампионата за Купата на Краля, откакто победиха надлежно Кадис и Майорка. Другите две двойки останали в шампионата са Реал Сосиедад - Бетис и Атлетик Билбао - Реал Мадрид.

Валенсия стартира чудесно срещата с Кадис, като поведе в 24-ата минута. Уго Дуро откри чудесно Гонсало Гуедеш, като той с презицен удар в десния ъгъл на вратата направи резултата 1:0. В началото на втората част Лукас Перес изравни от дузпа. Хауме Доменек съумя да допре топката, само че не съумя да избави отбора си от гол. Десетина минути преди края Валенсия стигна до триумфа. След центриране от корнер Уго Дуро се възползва от недоразумение в защитата и прати своя отбор напред в шампионата.

В различен мач от вечерта Райо Валекано победи Майорка с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата падна малко преди края на първото полувреме и бе дело на Оскар Трехо. Той се разписа от дузпа дадена за нарушаване на Франко Русо в наказателното поле.
Източник: lupa.bg