В Сан Себастиан бе по-емоционално от обикновено във втория съботен

...

Аноета изпрати Чаби и Чарли на крака и с пет гола

В Сан Себастиан бе по-емоционално от нормално във втория съботен следобяд на май. Реал Сосиедад изкова победа с 3:2 против гостуващия Леганес, само че петте гола и трите точки на сметката на “чури урдин” ще останат на назад във времето, засенчени от сбогуването на две фигури от състава на домакините.

Капитанът Чаби Прието и Карлос Мартинес изиграха последния си мач на “Аноета” след години вярна работа на клуба. И двамата са играли само за Сосиедад, като Прието се отхвърля от футбола след близо 15 години със синьо-белия екип. Известният с прозвището " Чарли " Мартинес има сходен стаж, а в последната година бе малтретиран от травма и през днешния ден записа първите си минути за сезона, само че ще напусне след приключването на контракта му през юни.

@RealSociedadEN gift Xabi Prieto and Carlos Martínez with a victory in their farewell to Anoeta! #RealSociedad 3-2 pic.twitter.com/Px4h3bPJI8
— LaLiga (@LaLigaEN) May 12, 2018
Прието бе почетен от родния си тим по необикновен метод - на екипите на Реал грееше неговото лице, а не клубната емблема.

Двамата ветерани не бяха в стартовия състав на Иманол, само че влязоха като смени през второто полвуреме. 34-годишният Прието влезе в игра в 83-ата минута на мястото на Хуанми и дълго бе приветстван от почитателите. 32-годишният Мартинес пък се появи на терена в 88-ата минута и също бе посрещнат на крайници от ентусиастите.

Real Sociedad will play their final home game of the season (vs. Leganes) with a club crest dedicated to Xabi Prieto. He is retiring at the end of the season having spent his entire career at the club, playing 530 matches. He’s 34-years-old. pic.twitter.com/EDHlAHAa2x
— Bolarinwa Olajide (@iambolar) May 12, 2018
Емоциите бяха още по-силни при влизането на Прието, тъй като камерите уловиха, че неговата фланелка не е като тази на съиграчите му и той постави капитанската лента върху екип, на който фигурираше емблемата на единствения клуб, за който е играл.

Today’s crowd is 19,981 at Anoeta. Eskerrik asko!!! #RealSociedadLeganés pic.twitter.com/kD58d0aUrV
— Real Sociedad (@RealSociedadEN) May 12, 2018
Чаби си потегля с 531 мача за Реал във всички шампионати, които могат да станат и 532, стига да запише минути против Барселона на “Камп Ноу” в последния кръг. Това обаче е малко евентуално, тъй като капитанът към момента не е изцяло възобновен от херния, само че все пак нямаше по какъв начин да не играе през днешния ден. Мартинес пък има 209 мача във всички шампионати.

Las mejores imágenes del primer tiempo del #RealSociedadLeganés pic.twitter.com/BBNAIzjxNO
— Real Sociedad Fútbol (@RealSociedad) May 12, 2018
Микел Оярсабал откри резултата в 18-ата минута, когато прати топката в опразнената от Нерео Шампейн врата - 1:0. Само 7 минути по-късно Серхио Каналес удвои след асистенция на Вилиан Жозе и добър удар по земя в далечния ъгъл за 2:0. Само минута по-късно Диего Рико понижи до 2:1, реализирайки първото попадение за Леганес през днешния ден, което пристигна след поредност от рикошети. Мигел Гереро изравни в 53-ата минута, когато центриране от левия фланг бе изчистено неприятно от бранител на Сосиедад и за деветката на гостите бе елементарно да означи за 2:2. Финалното 3:2 бе завършено от Вилиан Жозе, който осъществя дузпа в 78-ата минута. Примера дивисион 37 кръг, събота 12 май  Реал Сосиедад 3:2краен резулат  Леганес