Юношеският национален отбор на България по футбол до 16 години

...

Футболните национали на България до 16 години стартираха с успех на международен приятелски турнир

Юношеският народен тим на България по футбол до 16 години започва с победа с 2:0, над връстниците си от Черна гора, присъединяване си в интернационалния другарски шампионат " Милян Милянич ", в Сърбия.

Избраниците на наставника Тодор Симов бе по-добра през целия мач и закономерно сграбчиха успеха, двата гола паднаха след почивката. Попаденията за държавния отбор на България вкараха Максим Минков, който бе прецизен в 56-ата минута и Никола Генчев, разписал се десетина минути преди края.

С триумфа българският отбор се класира за финала на конкуренцията, който ще се организира на 16 май. В него националите ще се изправят против спечелилия от дуела сред Сърбия и Република Северна Македония.

Съставът на България:

12. Иван Кехайов, 3. Николай Любомиров (64 - 16. Емануил Няголов), 4. Веселин Бачев, 14. Мартин Портарски (64 - 5. Симеон Турлаков), 21. Венислав Михайлов (64 - 8. Димитър Челебиев), 17. Самуил Мечев (46 - 15. Илиан Гатински), 6. Валери Владимиров (64 - 2. Божидар Жечев), 18. Сашо Грънчаров (64 - 22. Даниел Ръжданов), 9. Васил Василев (46 - 19. Максим Минков), 10. Кристиян Горянов (64 - 13. Никола Генчев), 11. Димитър Урумов

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 1:0 Максим Минков 56, 2:0 Никола Генчев 81.