В двубой от 12-ия кръг в японската Лига 1 Гамба

...

Уелтън със силен мач в Япония

В дуел от 12-ия кръг в японската Лига 1 Гамба Осака се наложи вкъщи над Серезо Осака с 1:0.

Най-добрият на терена Такаши Усами вкара единственият гол в мача в 28-ата минута.

Уелтън бе титуляр за Гамба, като остана на терена до четвъртата минута на добавеното време, когато бе сменен от Шоджи Тояма.

Бразилецът бе на нормалното си висока равнище и бе измежду най-хубавите за тима си. За Уелтън това бе 11-и мач с екипа на Гамба Осака и 9-и мач като титуляр.
 Няма кой да влезе в обувките на Уелтън

В дербитата нямаше кой да поведе " сините "

С триумфа отборът на Гамба Осака прекъсна отрицателна серия от две следващи турнирни загуби. За тима това е 5-и триумф за сезона, като се намира на 8-ата позиция в класирането.

Отборът на Серезо Осака е на четвъртото място, като в последните си четири мача в шампионата тимът е спечелил 2 точки.