Украинската тийнейджърка Даяна Ястремска спечели турнира по тенис на червени

...

Даяна Ястремска триумфира в Страсбург

Украинската тийнейджърка Даяна Ястремска завоюва шампионата по тенис на червени кортове във френския град Страсбург с награден фонд 250 хиляди $. Поставената под номер 6 Ястремска надви над четвъртата в схемата представителка на домакините Каролин Гарсия с 6:4, 5:7, 7:6(3) след съвсем три часа игра и взе третата купа в кариерата си.

.@D_Yastremska is your @WTA_Strasbourg champion!

She saves championship point to down Garcia, 6-4, 5-7, 7-6(3)! pic.twitter.com/h6T54MIrfl
— WTA (@WTA) May 25, 2019
В първия сет двете си размениха по три пробива, само че 19-годишната украинка осъществя основен брейк за 5:4, който се оказа решителен. Във втората част Ястремска взе ранен задатък и водеше до 5:3, като при 5:4 пропусна два мачбола при подаване на съперничката. В следствие Гарсия, шампионка от конкуренцията през 2016 година, осъществя поврат и със серия от четири следващи гейма изравни резултата.

"It's amazing to play here. Great court, great people and great atmosphere. It's a big pleasure. "@D_Yastremska gives her speech following her @WTA_Strasbourg title run! pic.twitter.com/S8ktrEyZQE
Французойката стигна до мачбол при сервис на противничката в десетия гейм, само че не се възползва, а в последвалия тайбрек Ястремска доминираше. С триумфа украинката ще се изкачи до рекордното в кариерата си 32-о място в международната класация.