Украинската тийнейджърка Даяна Ястремска спечели турнира по тенис на червени

...

Страсбург видя своята нова шампионка

Украинската тийнейджърка Даяна Ястремска завоюва шампионата по тенис на червени кортове във френския град Страсбург с награден фонд 250 хиляди $.

Поставената под №6 Ястремска надви над четвъртата в схемата представителка на домакините Каролин Гарсия с 6:4, 5:7, 7:6(3) след съвсем три часа игра и взе третата купа в кариерата си. В първия сет двете си размениха по три пробива, само че 19-годишната украинка осъществя основен брейк за 5:4, който се оказа решителен.

Във втората част Ястремска взе ранен задатък и водеше до 5:3, като при 5:4 пропусна два мачбола при подаване на съперничката. В следствие Гарсия, шампионка от конкуренцията през 2016 година, осъществя поврат и със серия от четири следващи гейма изравни резултата.

Французойката стигна до мачбол при сервис на противничката в десетия гейм, само че не се възползва, а в последвалия тайбрек Ястремска доминираше. С триумфа украинката ще се изкачи до рекордното в кариерата си 32-о място в международната класация./БТА