Участващият с уайлд кард национал Нестеров елиминира французина Тома Дешан

...

Нестеров и Милев се класираха за втория кръг на турнира от сериите Фючърс в София, Донев и Радулов отпаднаха

Участващият с " уайлд кард " национал Нестеров отстрани французина Тома Дешан с 6:2, 7:5 за 85 минути. 19-годишният младеж взе първия сет със серия от четири следващи гейма, а във втората част той в началото пропиля задатък от 5:2, само че въпреки всичко стигна до триумфа с късен брейк.

Така за място на четвъртфиналите Нестеров ще играе против аржентинеца Хуан Игнасио Галарса.

18-годишният Янаки Милев отстрани поставения под номер 2 Сезар Крецу (Румъния) с 6:4, 6:3 за 93 минути, откакто навакса закъснение от 1:3 гейма в първия сет, а във втория поведе с 4:1 и не позволи да бъде застигнат. Милев, който се включи с " уайлд кард ", реализира първата си победа за сезона в шампионатите на ITF при мъжете. Той чака спечелилия от мача сред квалификанта Леонид Шейнгезихт (България) и Александър Реко (Франция), които играят на следващия ден.

Друг национал Габриел Донев отпадна след проваляне от четвъртия подложен Томаш Пухеш (Словения) със 7:6(1), 3:6, 3:6 след 2:48 часа игра. Донев взе първия сет след поврат от 1:3 гейма, а във втората част стартира с пробив, само че не съумя да резервира преимуществото си. След 3:3 в решителния трети сет Пухеш взе три следващи гейма, а с това и мача.

17-годишният Илиян Радулов, който взе участие с " уайлд кард ", пък загуби на старта от Резарт Цунгу (Черна гора) с 3:6, 6:4, 3:6 по-късно повече от два часа игра при дебюта си в сериите " Фючърс ".

Още шестима българи стартират присъединяване си в конкуренцията на Търговска колегия " Диана " на следващия ден.

Поставен под номер 1 в главната скица е националът Александър Лазаров, който ще излезе на корта против сънародника си и участващ с " уайлд кард " Симеон Терзиев.

Симон Антъни Иванов пък ще започва против Матю Доналд (Чeхия).

Преодолелите квалификациите Самуил Конов и Никола Колячев ще играят между тях, а получилият " уайлд кард " Виктор Марков ще срещне в първия кръг квалификанта Томислав Йотовски (Република Северна Македония).