ЦСКА победи Спортист Своге с 2:0 в последната си контрола

...

ЦСКА и Левски с рутинни победи в контроли

ЦСКА победи Спортист Своге с 2:0 в последната си контрола преди старта на efbet Лига. Въпреки триумфа, пристигнал след голове на Марк-Емилио Папазов и Маурисио Гарсес, момчетата на Саша Илич надалеч не убедиха, че са подготвени за началото на шампионата.

Темпото на игра бе извънредно ниско по време на целия дуел, а в съответни моменти втородивизионният отбор даже бе по-добрият на терена.

" Червените " позволиха прекалено много брак в играта си и единствено шансът опази мрежата им суха след редица самостоятелни неточности.

Така момчетата на Саша Илич приключиха предсезонната си подготовка с успех, само че още веднъж демонстрираха, че следва много работа по възстановяване на качеството в състава.

Левски загря за старта на новия сезон в efbet Лига с разгромна победа с 5:0 над втородивизионния Етър Велико Търново.

В генералната си подготовка преди началото на акцията „ сините “ демонстрираха чудесна игра, изключително през второто полувреме, когато паднаха и петте попадения.

Уелтън откри резултата в 58-ата, а Роналдо удвои в 64-ата минута. Отново Роналдо се разписа в 71-ата, преди Билал Бари да осъществя още два гола в 82-ата и 93-ата минута.

Така столичани записаха общо четири победи в контролите си - над Пирин Благоевград (2:1), над северномакедонския вицешампион Академия Пандев (3:1), и Локомотив София (2:1), както и през днешния ден против Етър. Те записаха и едно тъждество от 1:1 против Септември София.

Левски започва новия сезон в efbet Лига с посещение на ЦСКА 1948 тази събота (09.07), до момента в който Етър пътува на северозапад за конфликт с Монтана в първия кръг от Втора лига.
Източник: lupa.bg