ЦСКА победи с 2:0 Сейнт Патрикс в мач реванш от

...

ЦСКА елиминира Сейнт Патрикс и гледа уверено към плейофите

ЦСКА победи с 2:0 Сейнт Патрикс в мач реванш от третия квалификационен кръг на  Лигата на конференциите, който се игра на  „Тала Стейдиъм“ в ирландската столица Дъблин.

С тази победа армейците станаха първият български тим в историята, който продължава напред след домакинско проваляне в първата среща. В плейофите за влизане в групите на шампионата отборът ни ще се изправи против швейцарския Базел, който отстрани датския Брьондби, след осъществявания на дузпи. Точни за алените през днешния ден бяха Маурисио Гарсес (11′) и Иван Турицов (82′) от дузпа.

През първото полувреме възпитаниците на старши треньора Саша Илич започнаха по-силно и оказаха напън още през цялото време на дуела. В 11-ата минута се стигна до корнер, след който Тибо Вион центрира отдясно и Маурисио Гарсес невъзмутимо се разписа с глава от дребното наказателно поле за 1:0. В 22-ата минута Иван Турицов овладя и подаде хубаво към Гарсес, който засече с десния крайник от воле, само че изстрелът му мина около вратата. Само 120 секунди по-късно Густаво Бусато сподели класа и избави доста рисково състояние. Кинг изведе О’Райли в наказателното поле очи в очи със стража на армейците, който излезе и с превъзходна интервенция предотврати сигурен гол. В 35-ата минута Браян Морено получи топката пред дъгата на наказателното поле. Нападателят смени внезапно посоката и стреля към десния ъгъл на вратата на ирландския отбор, само че Ананг плонжира и избави. В 41-ата минута Линдсет изведе Георги Йомов, който надбяга бранител на домакините, само че Ананг излезе и почисти мощно напред топката. До почивката нямаше повече забавни обстановки и двата състава се отдръпнаха към съблекалните с гол преднина за ЦСКА.

През втората част 31-кратните първенци на България продължиха да нападат в търсене на второ попадение. В 58-ата минута Георги Йомов изведе Морено вляво на наказателното поле и колубциецът стреля по диагонала, само че още веднъж стражът на домакините избави. В 79-ата минута Гарсес бе арестуван в наказателното поле от Хари Брокбанк и съдията Хорациу Фешнич заслужено уточни бялата точка. Зад топката застана Иван Турицов, който в 82-ата минута не трепна и невъзмутимо прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, оформяйки крайния резултат 2:0. До края домакините пробваха импровизиран напън, само че възпитаниците на Саша Илич бяха безпогрешни и изцяло справедливо се поздравиха с крайния триумф и не престават напред. След последния съдийски сигнал се получи сдърпване сред футболисти от двата тима и в мелето Брадли де Нойер получи червен картон.

Следващият мач на ЦСКА е в неделя (14 август), когато на стадион „Българска армия“ гостува отборът на Септември (София) в среща от петия кръг на Първа лига. Точно след седмица, на 18 август (четвъртък) армейците ще домакинстват на Базел на Националния стадион „Васил Левски“ в първи плейоф за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 4. Менно Кох, 5. Брали де Нойер, 21. Амос Юга, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 10. Георги Йомов, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Алекс Божев (в), 3. Жеферсон Телес, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 20. Йоан Бауренски, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 14. Калоян Кръстев, 9. Дюкенс Назон.
Източник: novinata.bg