ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост в отложен

...

ЦСКА с важна победа над Ботев Пд

ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 1:0 като посетител в отсрочен мач от петия кръг на Първа лига, игран на Футболен комплекс „ Ботев 1912 “ в Коматево.

Единственото попадение в срещата означи Дюкенс Назон в 72-ата минута от дузпа.

Първото полувреме стартира равностойно. В 14-ата минута Жеферсон Телес насочи първия удар в мача, който мина около дясната греда и излезе в навън. Домакините отговориха с рискова офанзива в 30-ата минута, когато Ману изведе Рабеи очи в очи против Бусато, само че стражът сподели високата си класа и избави с крайник изстрела на противниковия футболист. По този метод двата състава се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

На почивката Саша Илич размени Жираир Шагоян с Дюкенс Назон. Именно таранът пропусна първото чисто състояние за армейците, което пристигна в 51-ата минута, когато хаитянинът преодоля двама противникови състезатели пред наказателното поле на пловдивчани, озова се очи в очи с Ханкич и шутира диагонално, само че кълбото излезе в навън. Червените продължиха да нападат и да търсят попадение и в 68-ата минута Тибо Вион проби отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, само че Хидайет Ханкич се оправи. Така се стигна до 70-ата минута, когато Джеймс Ето’о фаулира Марселино Кареасо в наказателното поле и ЦСКА получи дузпа. Зад топката застана Дюкенс Назон, а почитателите на Ботев светеха с лазер в очите му, само че все пак той резервира самообладание и стреля мощно в десния ъгъл, разписвайки се за 1:0. До края на срещата нямаше повече попадения и в последна сметка армейците изковаха доста скъп триумф и прибавиха нови 3 точки на сметката си, с които излизат преди всичко във краткотрайното класиране с актив от 31 пункта.

Следващият мач на ЦСКА е на 23 октомври (неделя), когато отборът гостува на Ботев (Враца). Срещата на стадион „ Христо Ботев “ стартира в 16:45 часа.

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 6. Христия Петров, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 21. Амос Юга,  23. Жираир Шагоян, 28. Браян Морено.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 4. Менно Кох, 5. Брадли де Нойер, 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон.
Източник: novinata.bg