ЦСКА победи Базел с 1:0 в контрола, която се проведе

...

Стабилен ЦСКА надигра Базел в контрола в Австрия

ЦСКА победи Базел с 1:0 в контрола, която се организира на австрийска земя. Сред титулярите стартира новото попълнение Санянг, а " алените " преобладаваха през целия мач.

Първото по-интересно състояние бе пред вратата на швейцарците. Шагоян получи топката отляво, смени посоката и стреля, само че право в ръцете на вратаря. Млко по-късно това удар на Марк-Емилио Папазов бе отразено от Марвин Хиртц.

Шут на Шгоян в 14-ата минута, бе изваден от стража на швейцарците в корнер. В 28-ата Християн Петров посрещна избита от отбраната на Базел топка, изстрелът му обаче се озова в ръцете на Хиртц. Четири по-късно Кареасо лиши топката в центъра и подаде към Хайнц, който опита да изненада вратаря, само че без триумф. Базел отговори с рисково центриране пред Бусато, което обаче бе изчистено от Санянг.

Отлична офанзива на " алените " в 42-ата минута приключи с удар на Папазов, който обаче още веднъж бе избавен от Хиртц.

Минута след почивката топката се озова във мрежата на ЦСКА, само че попадението не бе прието поради нарушаване против влезлия от пейката Димитр Евтимов. В ответната офанзива Шагоян свърши съвършена работа преди да асистира на Хайнц, който от близко откри резултата - 1:0.

В 56-ата минута Шагоян пропусна чудесна опция да усили задатъка на " алените ". Той бе изведен самичък против вратаря, само че Хиртц избави удара му под гредата. След час игра пристигна време за голям брой промени в състава на ЦСКА. В 64-ата минута Евтимов показва класа спасявайки удар с глава след центриране от корнер, а Махмутович мазета при добавката.

Четвърт час преди края Рикардо Калафиори стреля с глава, а топката срещна напречната греда. С това се изчерпа всичко по-интересно в тази среща. Така ЦСКА записа втора победа на лагера си в Австрия./БГНЕС

Източник: bgnes.bg