ЦСКА (Москва) се наложи с 93:87 над Реал Мадрид в

...

Дончич не спаси Реал Мадрид в Москва

ЦСКА (Москва) се наложи с 93:87 над Реал Мадрид в огромното дерби на 21-ия кръг на Евролигата. " Армейците " стигнаха до триумфа с отлична игра през първото полувреме и най-много в откриващата четвърт, която завоюваха с 33:11. На почивката ЦСКА водеше с 54:31, само че водени от Лука Дончич гостите бяха напълно покрай ефектен поврат, въпреки и в последна сметка той да не се реализира.

Най-резултатен в мача с 21 точки бе точно Дончич, а Джейси Керъл прибави още 16 за Реал. За спечелилите от ЦСКА испанският плеймейкър Серхио Родригес приключи с 18 точки, Кори Хигинс добави 16, а още четирима играчи на домакините завършиха с двуцифрен точков актив.

Победата остави ЦСКА на върха в класирането, до момента в който Реал за момента заема пета позиция.

В другия мач, приключил досега, турският Анадолу Ефес победи с 82:66 гостуващия Валенсия. Ерик Маккълъм вкара 24 точки за тима от Истанбул, до момента в който Зоран Драгич добави още 18. За Валенсия с 18 точки най-резултатен бе Ерик Грийн.