Цели седем години директорът на клон на банка от градчето

...
Цели седем години директорът на клон на банка от градчето
Коментари Харесай

УНИКАЛЕН ПРЕЦЕДЕНТ! Банкер крал от богатите и давал на бедните

Цели седем години шефът на клон на банка от градчето Форни ди Сопра в Североизточна Италия - Джилберто Баскиера го играл без неточност Робин Худ.

Защото точел пари от сметките на имотните си съграждани и ги внасял в тези на небогати и нуждаещи се хора. Обикновено това били пенсионери, които нямали средства за медикаменти, младежи, на които им трябвали пари, с цел да учат или с цел да стартират някакъв бизнес, безработни с огромни фамилии. Като за седемте години на началническото място – от 2009 до 2017 година - банкерът бил раздал като помощи близо 1 млн. евро, освен това без някой да го усети, написа "Монитор ".

Но също като Робин Худ най-сетне Джилберто бил изловен от управляващите в лицето на италианската финансова армия и изправен на съд. Магистратите обаче му дали единствено две години условна присъда, тъй като щателната инспекция на сметките в подопечния му банков клон и разпитите на очевидци паказали, че той не бил прибрал в личния си джоб даже и цент. Освен това когато схванал, че заверата му е разкрита, шефът позвънил на всички тези негови съграждани, в чиито сметки бил бъркал, с цел да им се извини и с цел да им каже, че той самият ще върне взетите пари. За негова наслада много от имотните хора опростили прегрешението му и даже създали действия, с цел да го защитят в съда. Нещо, което за жал сторили доста малко от облагодетелстваните лица и то заради боязън да не се орезилят.

Разбира се, с изключение на условната присъда, последвали още две други санкции за 49 годишния Джилберто - той бил уволнен, а домът му бил конфискуван в интерес на страната. Независимо от това обаче ексбанкерът не се покаял и декларирал пред медии от регионалния град Удине, че в случай че ориста му даде друга опция да оказва помощ като банкер на небогати хора за сметка на богати, отново ще работи като Робин Худ. Просто тъй като съгласно него банковата система в Италия се била роботозирала дотам, че при оценката на кредитните благоприятни условия на клиентите човешкият фактор бил изцяло елеминиран. Така напрактика без пари оставали най-нуждаещите се италианци и преди всичко младежите, които малко или доста са действителният стопански капацитет на страната.
Източник: bnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР