Царско село стигна до драматично равенство 2:2 при домакинството си

...

Късна драма между Царско село и Етър, двата тима взеха по точка

Царско село стигна до трагично тъждество 2:2 при семейството си на Етър. Двубоят бе от 19-ия кръг на шампионата. " Царете " губеха до последните минути на срещата след голове на Милчо Ангелов (55) и Дино Мартинович (60), само че Дилан Бахамбула (89) и Густаво Карбониери (90+3) донесоха скъпа точка на столичани.

И двата отбора се намираха в сериозна рецесия и бяха раздирани от проблеми преди срещата. Така точката, извоювана през днешния ден може да вдъхне най-малко малко успокоение в редиците им.

След днешния мач Етър остава 10-и с 18 точки, до момента в който Царско село е с две по-малко.
 Царско село - Етър 2:2 онлайн
Царско село - Етър 2:2, гол на Карбониери

Двата отбора откриват 19-ия кръг на шампионата

Гостите желаеха дузпа още в 1-ата минута. Тогава Густаво Карбониери игра с ръка след центриране отляво на Крум Стоянов. Главният рефер Валентин Железов реши, че няма учредения да отсъди углавен удар.

В 23-ата минута Боджадж откри Мартинович в наказателното поле. Словенецът финтира двама играчи на домакините и подаде към Милчо Ангелов, който стреля, само че Пласид се оправи.
 Снимка 456340
Източник:

В 31-ата минута Венци Христов опита ножичен удар, само че прати топката над вратата. В 41-ата минута Уесли Ната навлезе във вътрешността от дясното крило, след което насочи прецизен удар към вратата на Иванов, само че прекомерно слаб, с цел да затрудни стража.

Гостите излязоха напред в резултата в 55-ата минута. Тогава Бахамбула сбърка в центъра, което докара до извеждащ пас за Милчо Ангелов. Нападателят остана самичък против Пласид и не се затрудни да го преодолее за 0:1.
 Снимка 456339
Източник:

Пет минути по-късно " болярите " нанесоха своя втори удар. Този път Серкан Юсеин загуби топката в центъра, което докара до мълниеносна контраофанзива за Етър. Светослав Ковачев напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Мартинович засече топката във вратата.

Царско село опита бързо да върне гола, само че играчите на Никола Спасов мъчно създаваха рискове пред Христо Иванов. В 71-ата минута Георги Минчев стреля едва и не затрудни вратаря на Етър.

Малко по-късно Дино Мартинович можеше да реши всичко в мача, само че от отлична позиция прати топката по диагонала в навън.
 Снимка 456338
Източник:

В 89-ата минута " царете " върнаха един гол. Родни Антуи опита удар, който срещна тялото на Боджадж. Топката стигна до Бахамбула отдясно, който бе оставен непокрит и със мощен удар вкара за 1:2.

В последната офанзива в мача домакините стигнаха до изравнителен гол. Дамиен Мари с чудесно центриране откри Густаво Карбониери в наказателното поле. Бразилецът се извиси и с глава прати топката неспасяемо във вратата на Етър за крайното 2:2.