Царско село постигна втора поредна победа над Пирин Благоевград. След

...

Царско село с втора поредна победа над Пирин

Царско село реализира втора поредна победа над Пирин Благоевград.

След триумфа с 1:0 преди седмица момчетата на Стефано Макопи завоюваха с 2:0 гостуването на стадион „ Христо Ботев “ в Благоевград.

Лукас Мартинс и Венци Христов вкараха победните попадения през първото полувреме. Царско село направи добър мач и справедливо взе трите точки.

В средата на първата част Реди Каса си освободи пространство за изстрел, откакто пресече пас на Николай Бодуров. Изпълнението на нападателя обаче беше прекомерно едва и не затрудни Янко Георгиев.

В 27-ата минута Венцислав Христов направи пропуск. Жереми Петрис беше изведен по десния фланг. Той напредна, след което подаде паралелно на голлинията. Янко Георгиев закачи топката, само че не съумя да я отклони. Тя стигна до Христов, който от няколко метра на празна врата нацели десния непряк дирек.

По-добрите дейности на гостите дадоха резултат в 40-ата минута, когато резултатът стана 1:0. Голяма неточност направи Николай Бодуров, който подцени изритана от Ндиае топка. Опитният защитник подари топката на Лукас Мартинс, който се озова самичък против Янко Георгиев и технично го преодоля.

В края на първата част Царско село удвои преднината си. Валентино Пулиезе се включи в офанзивата и центрира отляво. Венцислав Христов скочи високо и с глава насочи топката в мрежата.

В началните минути от второто полувреме Царско село продължи със мощните си изяви на терена. Янко Георгиев се намеси устойчиво на няколко пъти, тъй че резултатът да не набъбне още повече. Час игра след началото Реди Каса проби в наказателното поле и опита удар от дребен ъгъл, само че стражът на „ орлетата “ мазета настрана.

До края на мача „ царете “ направиха няколко обещаващи контраатаки, които обаче не съумяха да завършат по най-хубавия метод.
Източник: novinata.bg