Трима бургаски борци триумфираха с шампионски титли на държавното първенство

...

Трима бургаски борци триумфираха с шампионски титли

Трима бургаски борци победиха с шампионски трофеи на държавното състезание за кадети, което се организира в зала „ Бойчо Брънзов “.Те са ученици на Спортното учебно заведение „ Юрий Гагарин “.

В класическия жанр, първенец в кат.71 кг стана Димитър Рачев, който тушира на финала Алберт Ангелов от Плевен. Борецът от клуб „ Бургас “  сграбчи и наградата за най-техничен играч.

143 класици от 30 клуба от цялата страна участваха на шампионата.

Диян Ангелов и Ердал Галип от „ Черноморец “ станаха първенци в свободния жанр. Ангелов надигра във финалната битка при 60-килограмовите Ахмед Ахмедов от „ Олимпиец “ с 11:7 точки, като беше избран за най-техничен герой. Ердал Галип удостовери високата си класа в кат.65 кг.

Световният училищен първенец от 2021 година завоюва с туш против противника си на финала Тихомир Драгиев от „ Берое “.

Техният съотборник от клуб „ Черноморец-св.борба “ Кристиян Кръстев е сребърен медалист в кат.80 кг.

Общо 152 състезатели от 39 клуба от цялата страна спориха за оценките на шампионата в зала „ Бойчо Брънзов “.

Още един сребърен орден за бургаската битка донесе Виктор Цинов в кат.60 кг. Той е играч на клуб „ Черноморец-кл.борба “.

От четвъртък до неделя за представителите на трите бургаски клуба следва следващото предизвикателство. В Сливен ще се организира държавния шампионат по класическа и свободна битка за юноши.
Източник: front.bg