Трикратната шампионка Винъс Уилямс продължи успешния си път в турнира

...

Винъс Уилямс направи обрат и детронира шампионката в Маями

Трикратната шампионка Винъс Уилямс продължи сполучливия си път в шампионата по тенис в Маями. Американката детронира миналогодишната победителка в конкуренцията Джоана Конта след поврат за 5:7, 6:1, 6:2.

Мачът беше повтаряне от срещата в полуфиналите преди година, когато обаче първата ракета на Англия завоюва в два сета. В четвъртфиналите Уилямс ще се изправи против сънародничката си Даниел Колинс, която преодоля Моника Пуиг.

Конта стартира мощно мача с пробив, а по-късно имаше опция и за втори, само че Уилямс се отбрани. Американката изравни и поведе при 5:4. Тогава тя стигна го сетбол, само че съперничката ѝ се оправи и със серия от три следващи гейма завоюва сета.

След това картината в мача се промени и Уилямс имаше цялостно предимство. В идващите два сета трикратката първенеца и осма в света даде единствено три гейма на Конта.
Източник: dnevnik.bg