Три отбора си осигуриха участие в групите на Шампионската лига.

...

Три отбора си осигуриха участие в групите на Шампионската лига

Три тима си осигуриха присъединяване в групите на Шампионската лига. Става въпрос за чешкия Виктория Пилзен, израелския Макаби Хайфа и португалския Бенфика.
Прочетете още
Бенфика победи с 3:0 украинския Динамо Киев след попадения на Отаменди, Силва и Нерес. В първия мач португалците бяха победили с 2:0 и с общо резултат 5:0 португалският гранд е в групите на шампионата.

Виктория Пилзен се завръща в групите, откакто победи с 2:1 вкъщи Карабах от Азербайджан. Озобич откри за азерите, а Копиц и Климент вкараха за чешкия отбор и домакините направиха цялостен поврат. Първият мач приключи 0:0 и с общ резултат 2:1 чехите попаднаха в групите.

Най-драматично беше в Белград, където автогол в 90-та минута изхвърли домакините от Цървена звезда от групите. Сърбите бяха изгубили първия мач с 2:3, само че започнаха стремително и поведоха с 2:0 през първото полувреме с голове на Пешич и Иванич. В самия последна на първата част обаче Макаби получи дузпа, която Хазиза изпусна, само че при добавката Сундгрен осъществя и изравни общия резултат.

Двубоят вървеше към продължения, само че в 90-та минута Павков си означи автогол и Макаби се класира за групите.

Загубилите тимове Динамо Киев, Карабах и Цървена звезда ще играят в групите на Лига Европа.

Днес ще станат ясни и последните три тима, които ще се класират за групите.