Тодор Стойчев завърши на 6-о място на олимпийската квалификация на

...

Тодор Стойчев се нареди 6-и на олимпийската квалификация на сабя

Тодор Стойчев приключи на 6-о място на олимпийската подготовка на сабя, която се организира в Диферданж, Люксембург.

По правилник само спечелилият в конкуренцията щеше да заслужи квота за Игрите в Париж 2024, а в надпреварата се включиха общо 17 фехтовачи.

Стойчев започва своето присъединяване от груповата фаза, където родният сабльор записа четири победи и две загуби.

Това разреши на българина да продължи към етапа на елиминациите, където в първия кръг той надигра Андри Николайсон Матеев от Исландия с 15:10.

На четвъртфиналите обаче Тодор Стойчев отстъпи с 10:15 на поляка Симон Хричюк, което постави завършек на упоритостите му за място на Олимпийските игри в Париж.

Днес квота за Игрите във френската столица ще се опита да завоюва най-хубавата ни състезателка на сабя Йоана Илиева, която също ще взе участие на квалификацията в Диферданж. За да заслужи виза за Париж 2024, бронзовата ни медалистка от последното международно състезание ще се нуждае само от победа в шампионата, в който тя е най-високо поставената фехтовачка, което ѝ разрешава да започва непосредствено от етапа на елиминациите.

Квалификацията в конкуренцията на сабя при дамите ще включва общо 13 състезателки, а началото ѝ е през днешния ден в 12:30 ч.