Тази вечер България за 1б-и път ще се изправи в

...

България с отлична статистика срещу Кипър

Тази вечер България за 1б-и път ще се изправи в дуел против Кипър. Балансът ни против този противник е повече от позитивен - спечелили сме тъкмо 90 % от дуелите с него, написа " Тема спорт ".
 Андрей Желязков: Очаквам най-сетне националният тим да тръгне нагоре, Кръстаич е пореден

Той предвижда, че " лъвовете " скоро ще се класират на огромен конгрес

Националите имат тъкмо 13 победи, равенството е 1, а загубата една, при голова разлика 34-10. Поражението идва преди повече от декада - на 10 октомври 2009 година губим аудиенция от международните квалификации с 1:4.

За първи път двата отбора мерят сили на 19 ноември 1972-а - 4:0 за България на Острова на Афродита. Последната среща пък е на 16 ноември 2018-а в дуел от Лигата на нациите. Тя приключва 1:1 с изравнително попадение на Николай Димитров-Хичо в 89-ата минута от дузпа. На терена пък са и двама от извиканите в този момент от Младен Кръстаич.

Това са Антон Недялков и Спас Делев. Първият играе цялостен мач като ляв бек. Щурмовакът Делев пък се появява като запаса в 56-ата минута, заменяйки Божидар Краев.