Тампа Бей запази надеждите си за защита на титлата в

...

Тампа Бей запази шансове за титлата след триумф над Колорадо

Тампа Бей резервира очакванията си за отбрана на купата в НХЛ след победа с 3:2 в петия мач от финалната серия за Купа „ Стенли “ против Колорадо.

На „ Бол Арена " в Денвър Тампа повежда на три пъти и удържа минималния триумф, с който понижи изоставането си в плейофа на 2:3 и продължава да мечтае да стане едвам вторият тим в историята на НХЛ, който е обръщал заключителен плейоф от 1:3.

Колорадо се нуждаеше от победа, с цел да победи с купата, само че Тампа сподели, че няма сдаде елементарно трофея.

Ян Рута изведе Тампа Бей в резултата през първата третина, а Валерий Ничушкин изравни при започване на втората част. Никита Кучеров още веднъж даде преднина на гостите, преди Кейл Макар да изравни за 2:2.

6:22 минути преди края Ондржей Палат вкара победния гол за Тампа Бей. Вратарят Андрей Василевски способства за триумфа с 35 спасявания.

Шестият мач от финалната серия е в неделя в Тампа Бей.