Световната №1 Симона Халеп най-после успя да се пребори за

...

Симона Халеп най-после успя! Румънската тенисистка спечели Ролан Гарос

Световната №1 Симона Халеп най-сетне съумя да се пребори за купа от Големия шлем. Румънката имаше общо три изгубени финала до този миг два от които на " Ролан Гарос ".

Днес 26-годишната тенисистка съумя да победи на Откритото състезание на Франция, откакто победи Слоун Стивънс (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:1.

Така Халеп става втората румънка с купа от " Големия шлем " на сингъл. Първата е Виржиния Ружици, която победи на " Ролан Гарос " през 1978 година.

Стивънс влезе по-добре в срещата и съумя да вземе първия сет. Вторият също не стартира добре за Халеп, която позволи ранен пробив и преднина от 2:0 за американката. Румънката върна пробива в четвъртия гейм, освен това на нула, изравнявайки резултата - 2:2. Грешките при Стивънс зачестиха и тя бе пробита още веднъж, с цел да може Халеп да вземе гейма с 6:4 и да изравни резултата.

В третия съдбоносен сет Симона не остави шансове на своята съперничка и справедливо победи с купата на " Ролан Гарос ". /topsport.bg
Източник: dnesplus.bg