Страхотно представяне за България на Световното първенство по киокушин на

...

Моника Стоянова и Теодора Петрова спечелиха злато от Световното по киокушин в Полша

Страхотно показване за България на Световното състезание по киокушин на KWF в Полша направи националният ни тим от Българската карате киокушин федерация. Моника Стоянова и Теодора Петрова победиха със златни медали и станаха новите международни шампионки по киокушин.

Двете записаха по три победи в категориите си. Теодора Попова завоюва първото място при в категория над 60 кг при 16-17 годишните девойки, Моника Стоянова завоюва златото в напълно български край в същата възрастова група, само че в категория до 50 кг. Тя победи Николинка Бояджиева.

Първенството се организира през миналия уикенд в Краков, Полша, като родните каратеки завоюваха за страната ни общо 11 медала - 2 златни, 3 сребърни и 6 бронзови. Освен двете шампионски трофеи, сребърните оценки за България от Световното в Полша са общо три. Финали играха Виктор Колев и Василена Петкова.

Шестима родни представители пък се окичиха с бронз - Габриела Николова, Никол Найденова, Адриян Добрев, Николай Станчев, Неджми Бозов и Тодор Крушков. В Световното състезание на KWF вземат участие 690 състезатели от над 30 страни на 7 татамита, като има представители от пет континента - Европа, Азия, Африка, Северна Америка и Южна Америка. В конкуренцията от българска страна участваха общо 24 бойци. Треньорският щаб на България бе в състав сенсей Захари Дамянов, сенсей Живко Андреев, сенсей Петър Мартинов и сенсей Христо Христов.