Стопкадър Twitter, Roland-GarrosВодачката в световната ранглиста Ига Швьонтек прекъсна серията

...

Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек прекъсна серията си от 37 поредни победи

Стопкадър Twitter, Roland-Garros

Водачката в международната класация Ига Швьонтек прекъсна серията си от 37 следващи победи и загуби в третия кръг на Откритото състезание на Англия по тенис.

Полякинята загуби от Ализе Корне с 4:6, 2:6 за 1:33 часа. Швьонтек позволи пет пробива и направи 33 непредизвикани неточности против единствено 7 за Корне.

Французойката доближава до четвъртия кръг на " Уимбълдън " за първи път от 2004 година насам, предава БНР.

" Този тип мачове е това, поради което пребивавам, това е, за което упражнявам всеки ден. Това в действителност ме прави жива. Знаех, че мога да го направя. По някакъв метод имах това разбиране ", сподели Корне след триумфа.

Никоя друга тенисистка не е печелила толкоз доста мачове поред като Швьонтек, откогато Мартина Хингис записа същата серия през 1997 година. Полякинята нямаше загуба на корта от февруари тази година и завоюва шест следващи трофеи.

Това не е първата изненада, която Корне прави на шампионата в Лондон. Единственият различен път, когато тя стигна до четвъртия кръг на шампионат от Големия шлем на трева, беше през 2014 година, когато отстрани Серина Уилямс.

Хърватката Петра Мартич също продължава в четвъртия кръг след триумф над осмата сложена Джесика Пегула (САЩ) с 6:2, 7:6(5).

Резултати от третия кръг в женската схемата на Откритото състезание на Англия по тенис:

Ализе Корне (Франция) - 1-Ига Швьонтек (Полша) - 6:4, 6:2
4-Паула Бадоса (Испания) - 25-Петра Квитова (Чехия) - 7:5, 7:6(4)
Армони Тан (Франция) - Кейти Боултър (Великобритания) - 6:1, 6:1
Айля Томлянович (Австралия) - 13-Барбора Крейчикова (Чехия) - 2:6, 6:4, 6:3
20-Аманда Анисимова (САЩ) - 11-Коко Гоф (САЩ) - 6:7(4), 6:2, 6:1
16-Симона Халеп (Румъния) - Магдалена Фрех (Полша) - 6:4, 6:1
17-Елена Рибакина (Казахстан) - Цинвън Чжън (Китай) - 7:6(4), 7:5
Петра Мартич (Хърватия) - 8-Джесика Пегула (САЩ) - 6:2, 7:6(5)