Стефанос Циципас и Александър Зверев спечелиха своите 1/4-финални срещи на

...

Циципас и Зверев оформиха втория полуфинал в Мадрид

Стефанос Циципас и Александър Зверев завоюваха своите 1/4-финални срещи на шампионата от сериите " Мастърс 1000 " в Мадрид и си осигуриха конфликт между тях в полуфиналната фаза.

Гръцкият тенисист се наложи над Андрей Рубльов с 6:3, 2:6, 6:4. Той проби своя конкурент още при първата си опция, което му оказа помощ да затвори първия сет след 6:3.

Във втората част равенството се резервира до 2:2 гейма, след което съветският тенисист наложи превъзходството си, с цел да възобнови равенството в сетовете. В третия сет Стефанос Циципас реализира два следващи гейма на нула за 4:4 и 5:4, след което затвърди пробива си и постави точка на разногласието с мървия си мачбол след два часа игра.

В последния 1/4-финален конфликт Александър Зверев надделя Феликс Ожер-Алиасим с 6:3, 7:5.

Германецът проби съперника си на два пъти в първия сет. Във втората част поставеният под № 3 в международната класация Зверев поведе с 3:0, само че канадецът изравни за 4:4. При резултат 5:4 25-годишният немец пропусна два мачбола при сервис гейм на съперника. Последва гейм на нула в интерес на втория в схемата на шампионата Зверев. В последния гейм Александър Зверев проби Феликс Ожер-Алиасим, с цел да се класира на полуфиналите.

Holding court

Defending champ holds off Felix Auger-Aliassime to reach the last four, 6-3 7-5.
— Tennis TV (@TennisTV)

Сблъсъкът продължи 1 час и 57 минути.

Двубоят сред двамата е плануван за 22:00 часа. В другия полуфинал Новак Джокович ще срещне представителя на домакините Карлос Алкарас.