Стеф Къри за пореден път доказа, че с него Голдън

...

Стеф Къри вкара 42 точки на Кливланд Кавалиърс

Стеф Къри за следващ път потвърди, че с него Голдън Стей Уориърс е различен тим. Шампионите победиха като посетители финалистът от предишния сезон К ивланд Кавалиърс със 129-105.

Резултати от срещите в НБА от сряда, 5 декември

Голдън Стейт разгроми Кливланд в неговата зала

Къри наниза 42 точки, овладя 9 битки и направи 7 асистенции. Той наниза 9 тройки от 14 опита и изпусна единствено един углавен удар от 12. На почивката домакините водеха с 64-58, само че по-късно възпитаниците на Стив Кър осъществиха по 30 точки в оставащите две елементи. " Кавалерите " бяха лимитирани до 41 точки за 24 минути.

Кевин Дюрант остана на 1 асистенция от " трипъл-дабъл " с 25 точки, 10 битки и 9 асистенции. Клей Томпсън приключи с 16 точки.

Новобранецът Колин Секстън приключи с 21 точки за Кливланд, а Тристан Томпсън вкара 14 точки и спечелии 19 битки.

Голдън Стейт е на четвърто място в Западната конференция с 16 победи и 7 загуби. Шампионите са едвам седми в общото класиране на лигата.

Кливланд, след напускането на ЛеБрон Джеймс, се показва пагубно и е с 5 победи и 19 загуби на 27-о място в НБА.