стана последният изпаднал отбор от , след като загуби с

...

След шест години в Премиър лийг Бърнли изпадна

стана последният изпаднал тим от, откакто загуби с 1:2 от в последния кръг от сезона, а по същото време победи с 2:1 като посетител. Така йоркширци събраха три точки повече от „ виненочервените “, които се причислиха към към този момент изпадналите и.

излезе в същия състав, който в четвъртък направи 1:1 с. Еди Хау пък бе направил две промени от мача с. и започнаха вместо и.

Домакините не сътвориха съвсем нищо през първата част и бяха осъдени. В 20-ата минута „ свраките “ излязоха напред в резултата, откакто Калъм Уилсън осъществя тъкмо дузпа. Този резултат вкара Бърнли в зоната на изпадащите, защото по това време Лийдс играеше при нулево тъждество в Брентфорд. В 60-ата минута Калъм Уилсън означи втория си гол в дуела. Сен-Максимен създаде попадението, откакто направи страховит пробив отляво, след което сервира топката на тепсия на непокрития Уилсън, който от седем метра нямаше по какъв начин да сгреши.

В 69-ата минута Корне върна един гол, само че това се оказа извънредно незадоволително за Бърнли.