...

Изненада в Русия: Бегу даде само 4 гейма на Квитова

St. Petersburg Ladies Trophy, втори кръг
Ирина-Камелия Бегу – Петра Квитова 6-4, 6-0

Ирина-Камелия Бегу сервира сериозна изненада на WTA 500 шампионата в Санкт Петербург, отстранявайки по впечатляващ метод поставената под №6 и някогашна шампионка в конкуренцията Петра Квитова след 6-4, 6-0 в мач от втория кръг.

Румънката бе изгубила досегашните си пет мача против чехкинята като в тях бе взела едвам един сет.

Този път обаче международната №56 се нуждаеше от едвам 69 минути, с цел да в профил именитата си съперничка. Бегу го направи, поддържайки доста висок стандарт на сервис като печелеше 73% от точките на първото си подаване.

В един миг изглеждаше, че Квитова е намерила ритъма си, откакто от 1-4 съумя да изравни до 4-4. Сервирайки за оставане в сета двукратната шампионка от Големия шлем направи серия от неточности, с цел да съобщи частта на съперничката си.

Бегу продължи да господства и довърши мача със серия от общо 10 следващи гейма. Двубоят приключи с 35-ата непредизвикана неточност на Квитова за дуела.

Така румънката доближи до втория си четвъртфинал през сезона след този на втория WTA 250 шампионат в Мелбърн.

В топ 8 нейна съперничка ще бъде Тереза Мартинцова, която продължи напред без игра поради болест на Елена Рибакина.
Източник: tenniskafe.com