Справящият се страхотно в последните си мачове Байер Леверкузен посреща

...

НА ЖИВО: Байер Леверкузен – Волфсбург, вълчи терор на Бай Арена

Справящият се ужасно в последните си мачове Байер Леверкузен посреща Волфсбург в следващ мач от междинния 27-и кръг в немската Бундеслига и играят при резултат 0:4. Марин Погранчич откри резултата в 43-ата минута, а Максимилиан Арнолд удвои в 64-ата. В 68-ата минута нисичкият Ренато Щефен с глава повиши резултата още повече. В 75-ата минута пък Погранчич вкара четвъртия си гол.

Срещата е с начален час 21,30 и ще може да наблюдавате всичко забавно на „ Бай Арена” в Gong.bg

В 13-ата минута защитата на Байер закъсна с дейностите си и топката бе пусната вляво за Брекало. Той центрира паралелно за Вут Вегхорст, само че в сетния момент Едмон Тапсоба почисти в ъглов удар. Миг по-късно Ренато Щефан стреля от междинна отдалеченост, само че право в ръцете на Храдецки.

В 16-ата минута стражът на "аспирините " избави тима си от гол, откакто Жоао Виктор бе забелязан в пеналтерията и засече топката, само че незабавно вратарят Храдецки съкрати ъгъла и с тяло мазета топката в ъглов удар. Добрите изяви на "вълците " продължиха с положителните си изяви на "Бай Арена ", но пропуски в хода на полувремето направиха Арнолд и Жоао Виктор на два пъти. Интересен факт беше, че момчетата на Петър Бош мъчно успяваха да основат нещо рисково пред вратата на Коен Кастеелс.

В 38-ата минута Амири центрира от корнер, само че стреля непосредствено към вратата на Кастеелс. Тя "кацна " на напречната греда на вратата на Волфсбург, но реферът намерения, че тя е отбита от вратаря и сподели нов ъглов удар. След него, при късо осъществяване, топката отново пристигна в Амири и той пласира дълъг пас за Кай Хавертц. Звездата на отбора стреля с глава от комплицирана позиция, а топката профуча над напречната греда на гостите.

В 43-ата минута гостите откриха резултата в Северен Рейн-Вестфалия. Тогава Марин Погранчич се извиси над всички след центриране от свободен удар и с глава прониза Лукаш Храдецки след паса на Макс Арнолд. Втората част стартира с напън на гостите, а първият късмет пристигна за Брекало в 47-ата минута. Той получи пас отляво на Виктор, овладя топката и мина край Бендер. Последва удар към вратата, но Храдецки с превъзходна интервенция избави "втори " гол против своя отбор.

В 64-ата минута Волфсбург получи право да извърши директен свободен удар. Зад топката застана Максимилиан Арнолд, който стреля ниско по земя, а топката се отклони в крайници на Кай Хавертц и влетя в мрежата на Лукаш Храдецки, който нямаше по какъв начин да реагира след рикошета и резултатът стана 2:0. Миг по-късно пък двата тима започнаха да се бутат край тъчлинията след стълпотворение сред Диаби и Гинчек. В 75-ата минута пък Марио Погранчич осъществя втория си гол, откакто защитата на "аспирините " общително за следващ път го остави да засече центриране с глава след фаул, а Храдецки бе беззащитен и в тази обстановка.

Миг по-късно Хавертц стреля от добра позиция с левия крайник към вратата на Кастеелс, само че топката профуча край десния непряк дирек на гостуващата врата.

Стартовите сформира на двата отбора:

Байер Л: Лукаш Храдецки – Вендел, Свен Бендер, Едмонд Тапсоба – Надием Амири, Керем Демибрай, Чарлс Арангиз, Мичел Вайзер – Муса Диаби, Кай Хавертц, Карим Белараби

Волфсбург: Коен Кастеелс – Кевин Мбабу, Марин Погранчич, Джон Бруукс, Жером Русийон – Ренато Щефен, Шавер Шлагер, Максимилиан Арнолд, Йосип Брекало – Вут Вегхорст, Жоао Виктор