Спортист (Своге) и Миньор (Перник) завършиха 1:1 в приятелски мач,

...

Спортист и Миньор си размениха по един гол в контрола

Спортист (Своге) и Миньор (Перник) приключиха 1:1 в другарски мач, който бе част от зимната подготовка на двата тима. Двубоят бе относително равносилен, като и двата отбора си размениха мощни моменти.

В 8-ата минута Спортист направи добра офанзива, която приключи с центриране в наказателното поле, само че Георги Николов не съумя да доближи до топката.
 Беласица без проблеми против Миньор (Перник) Беласица без проблеми против Миньор (Перник)
Футболистите на Миньор вкараха първи гол в 31-ата минута. Те се възползваха от неточност, при която стражът Мартин Величков опита пас към Петър Вуцов, топката бе пресечена и Григор Долапчиев, който вкара за Миньор. Малко преди почивката резултатът можеше да бъде подравнен. Семерджиев стреля, стражът на Миньор в началото мазета, Лукас Мартинс се докопа до топката и стреля с глава, само че вратарят на перничани още веднъж я мазета над гредата.

Изравнителното попадение падна в 77-ата минута. Тогава Илия Русинов стреля непосредствено от директен свободен удар и изненада „ жълто-черните “. Лукас Мартинс също имаше опция да вкара гол, откакто при едно от ситуациите финтира вратаря, само че би над гредата.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.