СподелиНай-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на

...

Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на турнира по тенис в Индиън Уелс

Сподели
Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на шампионата от сериите „ Мастърс “ в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9 495 555 $.

13-ият в схемата Димитров отстъпи пред четвъртия подложен Даниил Медведев (Русия) след 4:6, 4:6 в дуел, траял 77 минути, съобщи Българска телеграфна агенция. Българинът осъществя повече печеливши удари в мача, само че и позволи повече непредизвикани неточности.

Това бе десети конфликт сред Григор Димитров и съветския тенисист, а Медведев реализира седми триумф в съперничеството сред двамата. Димитров бе записал победа в предходния мач сред тях на шампионата в Индиън Уелс през 2021-а.

На четвъртфиналите, където Даниил Медведев ще играе за втора поредна година, той ще се изправи против спечелилия от срещата сред датчанина Холгер Руне и американеца Тейлър Фриц. Четвъртфиналът е 18-и в сериите „ Мастърс “ за руснака.

Двобоят сред Димитров и Даниил Медведев стартира равностойно, само че българинът позволи пробив в петия гейм и изостана с 2:3, а по-късно и с 2:4. Григор Димитров завоюва идващия си сервис гейм и съкрати дистанцията, само че руснакът не позволи съмнения. Първата ракета на България отрази три точки за пробив в деветия гейм, само че малко по-късно при четвъртия си сетбол Медведев завоюва частта с 6:4.

Руският тенисист реализира ранен пробив при започване на втория сет и поведе с 2:1. Григор Димитров бързо върна пробива и изравни, а по-късно поведе с 3:2. Последваха обаче три следващи гейма за Даниил Медведев, който осъществя втория си пробив в тази част и обърна до 5:3, след което нямаше проблеми да затвори срещата с ново 6:4 при първия си мачбол.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg