Спартак Варна записа равенство – 1:1 с Ботев Пловдив в

...

Спартак взе точка при гостуването си на Ботев

Спартак Варна записа тъждество – 1:1 с Ботев Пловдив в мач от 26-ия кръг на efbet лига, който се игра въз основата на “канарчетата ” в Коматево. Точен за жълто-черните беше Николай Минков (35′), който се възползва от неточност на стража на Спартак Фигейредо и откри резултата в първата част на дуела. “Соколите ” стигнаха до изравняващия гол през втората част посредством Денис Баланюк (66′), който бе застанал на пътя на топката след асистенция на Виктор Митев, оповестява формалният уебсайт на варненци.

Още във втората минута на тази среща резултатът можеше да бъде открит от домакините. Траоре засече пас от Акере, само че топката попадна право в ръцете на вратаря на “соколите ” Фигейредо.

Първата опция пред Спартак пристигна в 6-та минута, когато Иван Йорданов стреля от далечна отдалеченост, само че топката не доближи очертанията на вратата.

В 11-та минута още веднъж гостите имаха опция за офанзива пред вратата на Ботев. Микелс стреля, само че Ханкич мазета. Последва корнер, при който Марио бе на добра позиция за пряк обстрел, само че стражът на “канарчетата ” отрази.

В 23-та минута Жоао Марио получи контузия, поради което бе сменен наложително от Денис Баланюк.

Николай Минков откри резултата в интерес на домакините в 35 минута след неточност на старжа на “соколите ”, Фигейредо. Минута по-късно португалският пазач поправи грешката си и избави с тяло чисто състояние от страна на Абдулай Траоре.

В края на първото полувреме футболистите на Ботев пропуснаха да удвоят резултата. Дилан Мертенс потегли на независим пробив и стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче мина около десния непряк дирек на вратата на Спартак.

Ботев стартира по-стабилно през второто полувреме. Антоан Бароан излезе против един с вратаря на Спартак Фигейредо, само че стреля право в тялото му. Домакините имаха опция да отбележат по еднакъв метод с първия гол. В 60-та минута Минков излезе самичък против Фигейредо, само че ударът му бе париран от защитникв синьо-бяло.

В 62-рата минута Спартак имаше чиста голова опция посредством Денис Баланюк, чийто удар бе отразен от Ханкич.

Нападателят на “соколите ” Баланюк съумя да изравни резултата в 66-та минута. Виктор Митев бе изведен напред от Ивайло Климентов съумя да центрира паралелно на голлинията, където топката се спря в гърдите на Баланюк, с цел да се отклони във вратата на Ботев.

В 77-та минута Антоан Бароан центрира в наказателното поле на Спартак, където откри Мартин Секулич. Той насочи удар с глава към вратата на Фигейредо, само че топката прелетя високо над напречната греда.

Състави:

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич 44. Роберто Пунчец, 24. Яспер ван Хертъм (80′ 20. Антонио Перера), 18. Самуел Супрайен (К), 16. Самуел Акере, 6. Дилан Мертенс, 21. Точукву Ннади, 17. Николай Минков (70′ 31. Уме Емануел), 15. Джеймс Ето‘о (60′ 3. Па Конате), 11. Антоан Бароан, 19. Абдулай Траоре (70′ 9. Мартин Секулич)

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 33. Стефан Смъркалев, 4. Виктор Генев, 25. Станислав Работов

Треньор: Бруно Балтазар

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 6. Луан, 25. Пламен Димов (К), 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков (64′ 12. Евандро), 82. Иван Йорданов (95′ 20. Нейтън Олдър), 22. Роберто Хименес, 11. Виктор Митев, 7. Лерой Микелс (64′ 8. Ивайло Климентов), 14. Ромееш Ивей, 23. Жоао Марио (24′ 27. Денис Баланюк)

Резерви: 21. Иван Дичевски, 17. Александър Беолусов, 45. Даниел Начев

Треньор: Димитър Димитров

Главен арбитър: Станимир Тренчев
Източник: darik.bg