Снимка: Chernomorepfc.bgЧерно море победи Славия с 3:2 в двубой от

...

Черно море удари Славия с 3:2. Курьор вкара нови два гола и ги посвети на Никола Спасов

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море победи Славия с 3:2 в дуел от 14-ия кръг на efbet лига. Срещата стартира с минута мълчаниe в памет на някогашния треньор на варненци Никола Спасов. " Моряците " излязоха с тениски с неговия лик и надпис: " Почивай в мир, Адмирале! ". Два от головете вкара Матиас Курьор, който ги посвети на Спасов, акцентирайки небето и козирувайки.

“Белите ” поведоха с резултата в 10-ата минута посредством Радослав Кирилов, само че с попадения на Матиас Курьор (18,65) и Стефан Велев (51) “моряците ” стигнаха до 3:1, а в Калоян Кръстев в 88-ата понижи. За отбора на “моряците ” играха 8 футболисти, артикул на школата на Черно море.

Иначе варненци започнаха срещата с домашен напън от първата минута. обратно на логиката от протичащото се на терена Славия съумя да открие резултата в 10-ата минута. Филип Антовски финтира крайният защитник на Черно море, откри вляво с превъзходен диагонален пас Радослав Кирилов, който влезе във вътрешността и с десния крайник стреля мощно за 1:0. Само 8 минути по-късно обаче Черно море изравни. Файсел Касми центрира топката прелестно отдясно в наказателното поле, където Матиас Курьор с глава от близко не остави шансове на Светослав Вуцов за 1:1. В 21-вата минута Славия остана с човек по-малко, откакто Радослав Терзиев получи червен картон. Илиан Илиев бе изведен зад защитата на Славия, а бранителят на “белите ” го избута цинично в гърба и реферът Давидов го изгони и даде фаул на границата на наказателното поле. Матиас Курьор извърши директния свободен удар, само че Вуцов избави.

В 36-ата минута Илиан Илиев остана “очи в очи ” със Светослав Вуцов, само че вратарят на Славия съкрати ъгъла и блокир топката. В 41-вата минута Матиас Курьор бе изведен зад защитата на Славия от Илиан Илиев и трансферира излезлия пред наказателното си поле Вуцов. Топката обаче се отклони в левия непряк дирек на вратата на гостите и излезе навън.

Шест минути след почивката Черно море стигна до цялостен поврат. Леандро Андраде центрира отляво в наказателното поле и след опит за изчистване стигна до Стефан Велев, който от въздуха с воле вкара за 2:1. В 65-ата минута Васил Панайотов насочи удар с десния крайник, само че топката бе блокирана и излезе в корнер. Илиан Илиев центрира от ъгловия удар, а топката стигна до Матиас Курьор, който с глава прониза стража на гостите за 3:1. В 88-ата минута Калоян кръстев понижи на 3:2, откакто засече с глава центриране отляво от фаул, с което бе завършен и крайния резултат.

Групата на Черно море: Иван Дичевски, Даниел Димов, Емил Янчев, Виктор Попов, Цветомир Панов (87-Мартин Дичевски), Васил Панайотов (80-Павел Георгиев), Стефан Велев, Файсел Касми (80-Исмаил Иса), Леандро Андраде (71-Родриго Вилела), Илиан Илиев, Родриго Вилела, Матиас Курьор (87-Денислав Ангелов).

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.