След шест поредни победи в Лигата на Конференциите Аз Алкмаар

...

Серията на АЗ Алкмаар приключи в Кипър

След шест следващи победи в Лигата на Конференциите Аз Алкмаар трябваше да преклони глава при гостуването си на Аполон Лимасол. Нидерландците изгубиха с 0:1, само че все пак си остават безапелационен водач в групата.

Наставникът на гостите Паскал Янсен бе направил някои промени в състава и даде късмет на играчи, които по-рядко са титуляри. Въпреки това отборът му стартира чудесно и в седмата минута Де Вит удари греда, а малко по-късно пропуснаха нова отлична опция.

Противно на развиването на мача Аполон поведе в 32-ата минута с попадение на Роберге. След почивката АЗ не игра на нужното равнище и съвсем не сътвори положения. Една от дребното обстановки пристигна малко преди края, когато удар на Де Вит бе избавен от вратаря на кипърците.

Снимки: Imago