След като националният ни отбор по хандбал за жени допусна

...

България отпадна от квалификациите по хандбал за жени

След като националният ни тим по хандбал за дами позволи второ проваляне от Италия, страната ни отпадна в първата фаза на квалификациите за Мондиал 2023. Сънародничките ни отпаднаха от Италия с 33:29 (18:13). Така италианките не престават напред, откакто на 2 ноември ни биха и във Варна.

Българският отбор, който се завърна на интернационалната сцена след 6-годишна пауза, беше равносилен доникъде на първото полувреме, само че с 5 следващи гола домакините дръпнаха с 12:7 в 19-ата минута и резервираха преимуществото си почивката, оповестява Българска телеграфна агенция.

Силни няколко минути след средата на втората част и четири безответни попадения разрешиха на гостенките да понижат до 23:26 в 49-ата минута, само че до края италианките не разрешиха разликата да бъде съкратена повече.

Най-резултатна за " трикольорите " беше Мари Томова с 9 гола, а Лидия Ковачева и Полина Генчева прибавиха по 6 попадения.
Източник: dnesplus.bg