Симона Халеп започна с победа участието си в Australian Open.

...

Халеп с труден успех на старта в Мелбърн

Симона Халеп стартира с победа присъединяване си в Australian Open. На румънката не и бе по никакъв начин елементарно да надиграе Дженифър Брейди в два сета. Третата в света Халеп и 49-ата Брейди изиграха оспорван дуел на Margaret Court Arena, траял малко повече от час и половина. Халеп стартира нестабилно мача, като съумя да загуби подаването си на 15 точки. След поредност от извоювани сервирания, тя проби Брейди, с цел да изравни резултата след осем изиграни гейма. Брейди измъкна сложен 11 гейм при сервис на Халеп, с цел да поведе с 6-5. Американката пропусна опцията да завоюва сервирането си, а с това и сета, позволявайки на Халеп да изравни и да вкара играта в тайбрек, където тя се наложи с 7-5 след час и 11 минути на корта. 28-годишната румънка стартира чудесно втория сет, записа три пробива, завоюва подаванията и съумя да затвори мача след 6-1.